%100 SAF KEKİK BALI


Ürün Kod No : 1017

Online Satın Al


TÜRKİYE'NİN EN KESKİN EN SAF KEKİK BALI

Kekik (Thymus); dünyada çok önemli bir yere sahip dünya üzerinde 350 farklı türü bulunan çok özel bir bitkidir. Arıların Kekik bitkisinden toplayarak yapmış oldukları Kekik Balı ise popülaritesini arttırarak yüzyıllardır dünyada önemli bir yer kazandı. Kekik bitkisi, Akdeniz bölgesine özgün bir bitki olmasına rağmen, KEKİK BALI; Yeni Zelanda ve Avustralya'da da büyük öneme sahip bir bal haline geldi. Tüm Güney Avrupa bu bitkiye büyük önem verirken ( bilhassa İspanya,Yunanistan,Fransa), ardından Kuzey Afrika ve ABD'de Berkshire ve Catskill dağlarında arıcılıkda KEKİK BALI benzer iklimlere kadar yayıldı. Kekik balı Bal çeşitlerinin arasında en kaliteli olanlarından biridir

 

Saf kekik otundan öz toplayan arıların ürettiği şeffaf, kekik kokulu, buruk tatlı bir baldır. Nurbal Şifa Kekik Balı ise; gezdirilen kovanlardan alınmayan, sadece Kekik bölgesinden elde edilen, %90 kekik içeren, Arıcılarımız sayesinde elde ettiğimiz Kekik Balı; HAKİKİ KEKİK BALIDIR ve faydaları çok fazladır. Yine burada esas önemli olan Kekik Balı'nın neye fayda verdiğinin yanısıra; içeriği yüksek timol içeren tamamıyle kekik yöresinden elde edilmiş olan saf, katışıksız, şekersiz, kekik oranı yüksek yerden alınan gerçek Kekik Balı olmasıdır.


Nurbal Şifa Merkezi olarak sattığımız KEKİK BALI son mahsül üretimi Ege Bölgesi %100 Saf, hiç bir katkı içermeyen, %100 KEKİK BALIDIR.